Satış Sözleşmesi › Satış Sözleşmesi

SATIS SÖZLESMESI


1. TARAFLAR

Isbu Sözlesme “Ünalan Mah. Ayazma Cad. Çamlica Is Merkezi B Blok Kat:1 34700 Üsküdar/Istanbul” adresinde mukim Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.S. (Bundan böyle kisaca “SATICI” olarak anilacaktir.) ile {0} adresinde mukim {1} (Bundan böyle kisaca “ALICI” olarak anilacaktir.)

Is bu sözlesme siparisin sonuçlanmasi ile birlikte {2} tarihinde geçerlilik kazanmis olup ALICI is bu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmistir.


2. SÖZLESMENIN KONUSU

Isbu sözlesmenin konusu, SATICI’ya ait nh.promosyon.com erisim adresli internet sitesinde, elektronik ortamda nitelik ve satis fiyat gibi ayrintili bilgileri belirtilen ürünün ALICI’ ya Tedarikçi araciligi ile satisi ve tesliminin bu hususta taraflarin karsilikli hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.


3. SÖZLESME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin cinsi ve türü, miktari, marka/modeli, rengi, satis bedeli, ödeme sekli asagida belirtildigi gibidir:

{3}

ALICI bu maddede belirtilen sözlesme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satis fiyati, ödeme sekli ve teslimata iliskin tüm ön bilgileri siparis asamasinda okudugunu, bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigi kabul ve beyan etmektedir. ALICI elektronik ortamda teyit ettigi siparisine iliskin olarak ürünün görsellerinden farkli oldugu veya kullanim amacina uygun olmadigi iddiasinda bulunamaz.


4. TESLIMAT VE IADE KOSULLARI

4.1. ALICI, ürün siparisi esnasinda her 15 (onbes) günde bir sisteme yüklenen hakedis puanlari ile veya kredi karti ile alim yapabilecektir. ALICI, hakedis puani ile yaptigi alimlarda hakedis puaninin yetmedigi kisim için kredi karti ile islem yapacagini kabul eder.

4.2. Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmasi ve ürün bedelinin ALICInin hakedis puani veya kredi karti ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle siparisi verilen ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

4.3. Sözlesme konusu ürün, ALICI veya gösterdigi adresteki kisi veya kurulusa, ürünün teshirinde belirtilen süreler içerisinde teslim edilir. Sözlesme konusu ürün, ALICI dan baska bir kisi veya kurulusa teslim edilecek ise teslim edilecek kisi veya kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu degildir.

4.4. Ürünün tesliminden sonra ALICIya ait kredi kartinin yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusunun ürün bedelini SATICIya ödememesi halinde, ALICInin kendisine teslim edilmis olmasi ve ürünün paketi açilmamis ve kullanilmamis olmasi kaydiyla ürünün 3 (üç) gün içinde SATICIya kullanilabilir ve eksiksiz halde iade etmekle veya iade etmek istemiyor ise bedelini ödemekle yükümlüdür. Iade halinde kargo ücreti ALICIya aittir.

4.5. ALICI siparisini verdigi ürünü, siparis verdigi saatten itibaren 24 saat içerisinde eticaret@koczer.com adresine siparis numarasini belirterek e-posta ile iptal edebilir. Bu durumda ürün satisi iptal edilecek ve ALICI’nin kredi kartindan ödeme alinmayacak, kullandigi hakedis puanlari ise iade edilecektir. Ancak siparis verdigi saatten itibaren 24 saat içinde ürün teslimi de gerçeklesmis ise ALICI’nin teslim aldigi ürünü paketini açmamak ve kullanmamak kosuluyla derhal iade etmesi gerekmektedir. Aksi halde ürün bedeli ödeme sekline göre (kredi karti/hakedis puani) tahsil edilecektir. Iade halinde kargo ücreti SATICI’ya aittir.

4.6. ALICI siparis verdigi saatten itibaren 24 saat geçmis ve ALICI’ya ürün teslim edilmis ise ALICI, teslim aldigi ürünü paketini açmamak ve kullanmamak kosuluyla 7 (yedi) gün içinde iade etmesi gerekmektedir. ALICI tarafindan ürünün bu sekilde iade edilmesi halinde ALICI ürüne iliskin olarak iade faturasi düzenleyecek ve SATICI ‘ya ürünü iade faturasi ile birlikte gönderecektir. Iade halinde kargo ücreti SATICI’ya aittir.

4.7. SATICI, herhangi bir neden göstermeksizin, yarim ya da tam gerçeklestirilmis siparisi iptal etme, degistirme, kabul etmeme ve gönderilmis ürünleri iade isteme hakkini sakli tutar.

4.8. Siparise iliskin ürünün ilk teslimatinda ALICI tarafindan herhangi bir gönderi ücreti ödenmeyecek olup ürünün ALICI tarafindan degisim talepli iade edilmesi halinde ikinci gönderime iliskin gönderi ücreti ALICI tarafindan ödenecektir. Ürün teslimatina iliskin kargo ücretinin SATICI ya da ALICI tarafindan ödenmesi konusunda SATICI tek tarafli olarak istedigi zamanda degisiklik yapma hakkina sahiptir.

4.9. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICIya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Siparisin iptali durumunda, ödeme kredi karti ile yapilmissa, ALICI ürüne iliskin olarak iade faturasi düzenleyecek ve SATICI‘ya gönderecektir. Ödeme hakedis puani ile yapilmissa ALICI’nin hakedis puani iade edilir.

4.10. SATICI, www.nh.promosyon.com ‘da satista bulunan ürünlere iliskin stok durumlari, Tedarikçi firmalarin stoklarinda güncellemelere ragmen, elde olmayan sebeplerden dolayi tükenmis olan ürünlerin gönderim süresini uzatabilir. Bu durumda ALICI e-posta yolu ile bilgilendirilir. ALICI’nin talebine göre siparis degistirilebilir, gönderim beklenebilir veya siparis iptal edilebilir. Siparisin iptali durumunda, ödeme kredi karti ile yapilmissa, ALICI ürüne iliskin olarak iade faturasi düzenleyecek ve SATICI ‘ya gönderecektir. Ödeme hakedis puani ile yapilmissa ALICI’nin hakedis puani iade edilir.


5. FATURA VE ÖDEME

Sözlesme kapsaminda teslimati gerçeklestirilecek olan ürünlerin fiyatlari, sözlesmeye konu siparislerin gerçeklestigi nh.promosyon.com alan adli internet adresinde yer almaktadir.

Isbu sözlesme konusu siparise iliskin fatura, SATICI tarafindan tanzim edilerek ALICI’ya gönderilecektir.


6. UYUSMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Taraflar, Sözlesme’nin uygulanmasindan ve yorumundan dogan ihtilaflarda Türk Hukukunun uygulanacagini ve Istanbul Merkez Mahkemeleri ve Icra Müdürlüklerinin yetkili olacagini kabul etmislerdir. Siparisin gerçeklesmesi durumunda ALICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir.

ZER MERKEZI HIZMETLER VE TICARET A.S. ALICI
{4}